• Certyfikacja bezpieczny gabinet stomatologiczny

    Certyfikacja

    Bezpieczny Gabinet Stomatologiczny
  • Certyfikacja bezpieczny gabinet stomatologiczny

BEZPIECZNY GABINET STOMATOLOGICZNY

RYZYKO ZAKAŻENIA W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

Prowadzenie gabinetu stomatologicznego wymaga nie tylko wiedzy popartej doświadczeniem, ale również odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów. Wizyta w gabinecie stomatologicznym z uwagi na ryzyko zakażenia może stanowić zagrożenie zarówno dla pacjenta jak i dla personelu medycznego.

Według danych ELPA (The European Liver Patients Association) w Polsce ponad 500 tysięcy osób zakażonych jest wirusem typu B oraz ponad 700 tysięcy osób zakażonych wirusem typu C. W 80% przypadków do zakażeń wirusem HCV i HBV dochodzi w placówkach medycznych. Niepokojący jest również rosnący wskaźnik zakażeń wirusem HIV oraz innych chorób zakaźnych podczas wykonywania zabiegów medycznych.

REGULACJE PRAWNE

Zgodnie z obowiązującym w Polsce Ustawodawstwem „Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi” z dnia 5 grudnia 2008 roku art. 11: „Kierownicy podmiotów leczniczych oraz inne osoby udzielające świadczeń zdrowotnych są obowiązani do podejmowania działań zapobiegających szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych”.

Małe niedopatrzenie z punktu widzenia higieny może ponieść za sobą poważne skutki. Jeśli zgłosi się do gabinetu prawnik zarażonego pacjenta, wtedy konsekwencje mogą być tragiczne. Standardem obliczeń w przypadku wystąpienia zakażenia podczas wykonywania zabiegu jest kwota odszkodowania 300.000zł. Niestety jest to dolna granica od której zaczynają się pozwy. Firma SANIMED pomaga wdrażać rozwiązania eliminujące ryzyko zakażenia, inaczej mówiąc wdrażamy działania prewencyjne.

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO USŁUG

Dbając o wysoki standard świadczonych usług medycznych stworzyliśmy innowacyjny program certyfikacji „Bezpieczny Gabinet Stomatologiczny”.

Uzyskanie Certyfikatu „Bezpieczny Gabinet Stomatologiczny” popartego jakością ISO staje się wyznacznikiem bezpieczeństwa i jakości usług w społeczeństwie. To początek rozwoju sieci licencjonowanych gabinetów, dla których zasady profilaktyki przed zakażeniami stanowią priorytet.

WSPARCIE ZESPOŁU PROFESJONALISTÓW

Firma SANIMED działa w oparciu o wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów ds. sanitarno–higienicznych, ekspertów z dziedziny epidemiologii, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, a także inżynierów sanitarnych. Służymy poradą i pomocą na każdym etapie rozwoju. Współpraca z firmą SANIMED pozwoli Twojemu gabinetowi spełnić oczekiwania klientów, którzy mają pewność, iż dostarczane im usługi są najwyższej jakości.

Oferujemy wysoką jakość
i bezpieczeństwo usług

Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, wdrażanie programów Certyfikacji

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

KIM JESTEŚMY?
Nasza Firma powstała z myślą o utrzymaniu jak najwyższego standardu świadczonych usług. Poprzez działanie kompleksowe obejmujemy opieką wszelkiego rodzaju instytucje, na których spoczywa odpowiedzialność za stan zdrowia Klientów oraz pracowników. Dzięki wieloletniej obecności na rynku i zdobytej wiedzy połączonej z doświadczeniem zbudowaliśmy wizerunek profesjonalnej i rzetelnej firmy, która cieszy się niesłabnącym zaufaniem Klientów.
ZRÓŻNICOWANA OFERTA
Jako specjaliści wiemy, jak zadbać o bezpieczeństwo firmy i jej pracowników. Oferujemy profesjonalne doradztwo i szkolenia medyczne zapewniając najwyższą jakość usług oraz starając się, aby wiedza przekazywana była w sposób przystępny, efektywny i atrakcyjny. Wdrażamy taki system rozwiązań, aby wyeliminować ryzyko zakażeń w gabinetach i placówkach medycznych. Działamy w oparciu o wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów ds. zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, sanitarno–higienicznych, ekspertów z dziedziny epidemiologii oraz inżynierów sanitarnych.
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów służymy pomocą i poradą na każdym etapie rozwoju rozpoczynając od doradztwa w projektowaniu własnej działalności, poprzez stały nadzór nad stanem sanitarno-higienicznym, BHP, po możliwości rozwoju oraz podnoszenia kwalifikacji personelu dzięki szkoleniom. Współpraca z naszą firmą pozwoli zyskać zaufanie i uznanie dzięki stale podnoszonym kwalifikacjom i naszym udziale w Programie Certyfikowania. Zachęcamy do skorzystania z naszej szczegółowej i zróżnicowanej oferty.

DANE KONTAKTOWE:

Sanimed Bezpieczeństwo i higiena pracy

ul. Bursztynowa 8/1,
62-064 Plewiska

NIP: 972-097-35-34
REGON: 360675970

tel: +48 502 599 889
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 www.sanimed.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.