• Certyfikacja

    Certyfikacja

    Bezpieczny Gabinet Kosmetyczny
  • Certyfikacja

BEZPIECZNY GABINET KOSMETYCZNY

RYZYKO ZAKAŻENIA W GABINECIE KOSMETYCZNYM

Prowadzenie gabinetu kosmetycznego wymaga nie tylko wiedzy popartej doświadczeniem pozwalającym na właściwe wykonywanie zabiegów, ale również odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie klientów. Na ryzyko zakażenia w trakcie zabiegów pielęgnacji ciała, skóry twarzy, paznokci narażeni są zarówno pracownicy jak i klienci korzystający z usług gabinetów kosmetycznych. Bezpośredni kontakt zakażonej krwi nawet z niewielkim obszarem uszkodzonej skóry lub błony śluzowej osoby zdrowej może spowodować wniknięcie do organizmu czynnika chorobotwórczego, prowadząc do poważnych powikłań i chorób. Tylko konsekwentnie realizowany program higieny gwarantuje bezpieczne wykonanie usługi i eliminuje ryzyko zakażenia.

REGULACJE PRAWNE

Regulacje prawne dotyczące higieny pracy nakazują traktować salon kosmetyczny jako typowy gabinet zabiegowy. Zgodnie z art.16.ust. 1 Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi: „(…) Osoby podejmujące czynności, w trakcie wykonywania których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek ludzkich, są obowiązane do wdrożenia i stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi”.

Małe niedopatrzenie z punktu widzenia higieny może ponieść za sobą poważne skutki. Jeśli zgłosi się do gabinetu prawnik zarażonego klienta, wtedy konsekwencje mogą być tragiczne. Standardem obliczeń w przypadku wystąpienia zakażenia podczas wykonywania zabiegu jest kwota odszkodowania 300.000zł. Niestety jest to dolna granica od której zaczynają się pozwy. Firma SANIMED pomaga wdrażać rozwiązania eliminujące ryzyko zakażenia, inaczej mówiąc wdrażamy działania prewencyjne.

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO USŁUG

Według badań rynku jednym z głównych czynników wpływających na decyzję o wyborze gabinetu kosmetycznego jest jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług. Dbając o wysoki standard świadczonych usług w gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej stworzyliśmy specjalną innowacyjną ofertę „Bezpieczny Gabinet Kosmetyczny”. Uzyskanie Certyfikatu popartego jakością ISO staje się wyznacznikiem bezpieczeństwa i jakości usług w społeczeństwie. To początek rozwoju sieci licencjonowanych gabinetów, dla których zasady profilaktyki przed zakażeniami stanowią priorytet.

WSPARCIE ZESPOŁU PROFESJONALISTÓW

Firma SANIMED działa w oparciu o wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów ds. sanitarno–higienicznych, ekspertów z dziedziny epidemiologii, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, a także inżynierów sanitarnych. Służymy poradą i pomocą na każdym etapie rozwoju. Współpraca z firmą SANIMED pozwoli Tobie spełnić oczekiwania klientów, którzy mają pewność, iż dostarczane im usługi są najwyższej jakości.

Oferujemy wysoką jakość
i bezpieczeństwo usług

Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, wdrażanie programów Certyfikacji

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

KIM JESTEŚMY?
Nasza Firma powstała z myślą o utrzymaniu jak najwyższego standardu świadczonych usług. Poprzez działanie kompleksowe obejmujemy opieką wszelkiego rodzaju instytucje, na których spoczywa odpowiedzialność za stan zdrowia Klientów oraz pracowników. Dzięki wieloletniej obecności na rynku i zdobytej wiedzy połączonej z doświadczeniem zbudowaliśmy wizerunek profesjonalnej i rzetelnej firmy, która cieszy się niesłabnącym zaufaniem Klientów.
ZRÓŻNICOWANA OFERTA
Jako specjaliści wiemy, jak zadbać o bezpieczeństwo firmy i jej pracowników. Oferujemy profesjonalne doradztwo i szkolenia medyczne zapewniając najwyższą jakość usług oraz starając się, aby wiedza przekazywana była w sposób przystępny, efektywny i atrakcyjny. Wdrażamy taki system rozwiązań, aby wyeliminować ryzyko zakażeń w gabinetach i placówkach medycznych. Działamy w oparciu o wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów ds. zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, sanitarno–higienicznych, ekspertów z dziedziny epidemiologii oraz inżynierów sanitarnych.
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów służymy pomocą i poradą na każdym etapie rozwoju rozpoczynając od doradztwa w projektowaniu własnej działalności, poprzez stały nadzór nad stanem sanitarno-higienicznym, BHP, po możliwości rozwoju oraz podnoszenia kwalifikacji personelu dzięki szkoleniom. Współpraca z naszą firmą pozwoli zyskać zaufanie i uznanie dzięki stale podnoszonym kwalifikacjom i naszym udziale w Programie Certyfikowania. Zachęcamy do skorzystania z naszej szczegółowej i zróżnicowanej oferty.

DANE KONTAKTOWE:

Sanimed Bezpieczeństwo i higiena pracy

ul. Bursztynowa 8/1,
62-064 Plewiska

NIP: 972-097-35-34
REGON: 360675970

tel: +48 502 599 889
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 www.sanimed.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.